Hodná = blbá… říká vám to něco?

Jsem fakt blbá?! Ne, jen asi moc hodná…

A já se s tím učím žít tak nějak celý život. Vždycky jsem druhým pomáhala. Vyslechla kamarádku s jejím trápením, zaběhla staré paní Kloboukové od nás z domu pro chleba či pro máslo do obchodu, bez očekávání protihodnoty. Dělala jsem to pro svůj dobrý pocit, že jsem někomu prospěšná. Že můžu pomoci. Co na tom, že mě kamarádka za pár dní zklamala…

Když jsem začala pracovat v obchodě zdravé výživy, prodávala jsem, jakoby to byl můj obchod. A všichni zákazníci pro mě byli milí a laskaví. Ač se i zde občas objevil zamračený dědula 🙂

Co vám tím chci předat, je, že svět pro vás bude takový, jaký si ho sami uděláte. Bude pro vás přesně takový, jak jej vy vnímáte a cítíte, jak na něj každý den reagujete. A to už od samého rána.

Co je to první, co ráno vidíte v zrcadle? Co hned ráno vidíte, když vykouknete z okna?

Usmíváte se na sebe? Usmívá se na vás i váš nový den?

Anebo je pochmurný, zatažený a deštivý a vám na čele vykoukl nový pupínek a máte kruhy pod očima, protože vám v noci dítko o něco více plakalo a rušilo vás od vytouženého spánku?

Jestli bude váš den „blbec“ anebo „úspěšný“ je jen a jen na vás!!!

Nevěříte? 🙂

Všechno je to jen ve vaší hlavě!

Ale i přes všechna ta pozitivní nastavení, usmívání se na sebe a na okolí, můžete mít zkrátka „den blbec“. Všechno na vás padá, nic se nedaří, a i když se snažíte brát to zvesela a s nadhledem, už jste zkrátka unavení.

Nejraději byste zalezli někam do temného koutku a schoulili se do peřin. Nebo se přenesli na jiné místo… To je ono! Kam by to bylo?

Nemusíte se trápit, že je vám jeden den mizerně a nemáte na nic chuť a energii. To je zkrátka normální! Uvolněte se, odreagujte se. Tančete! Zpívejte! Spěte! Jděte do přírody!

Ale hlavně, cokoliv děláte, dělejte to SRDCEM! Žijte přítomným okamžikem, buďte teď a tady. To je totiž „kouzlo“. To je to magické, co dělá každý den krásnější a veselejší, ať už je jakýkoli.

Často slýchám: „Ty jsi moc měkká! Ty jsi moc hodná! S takovou nikdy nic mít nebudeš! Každý tě jen využije!“

Něco na tom asi bude…jako na všem. Jenže já už asi jiná nebudu. Na každého nahlížím pozitivně, přemýšlím, co toho protivného člověka k jeho jednání vede? Stalo se mu něco? A v podnikání je to ještě horší, pozitivně naladěný člověk by nejraději dal všem lidem své know-how a všechno ostatní zadarmo. Stydíme se nechat si za svůj čas, úsilí a zkušenosti nechat zaplatit.

Tak se jen tak letmo zamýšlím, kam až nás tahle hodná = blbá strategie dovede.

Ať už si o tom myslíte cokoli, jsem přesvědčena, že minimálně čtvrtina lidí, se chová stejně nebo podobně jako já.

A moje rada?

Nenechte se odradit! Nenechte si zkazit ani ten nejpošmournější, deštivý den, protože nikdy nevíte, koho na jeho konci potkáte!

Dělejte všechno srdcem, usmívejte se na lidi a já věřím (i přes všechno, co říkají ostatní), že svět se potom bude usmívat na vás 🙂 A to za to stojí, ne?

beautiful-71493

 

 

Kateřina Hanáková

Nezávislá žena, matka malého Míši, přítelkyně skvělého muže a autorka eBooků Dělejte,co vás bavía5 kroků k finanční nezávislosti eBooku 13 tipů, jak začít efektivně šetřit Má ráda mola, moře a cesty..dobré víno a pozitivní lidi. Pomáhá ženám znovu objevit a roztáhnout pomyslná křídla, aby mohly vzlétnout vstříc své nezávislosti.Můj příběh najdete tady>>

Komentáře
  • Zjistěte, jak můžete každý den efektivně šetřit své finance
    Zadejte své údaje a stáhněte si eBook zdarma Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (já Kateřina Hanáková a SmartSelling) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších emailů (newsletterů) ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v patičce každého zaslaného emailu. Ochrana osobních údajů
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky