Jak ušetřit na půjčkách, aneb „když lidé půjčují lidem“

Je pondělí ráno. Budík vám zazvoní, vy se po něm natáhnete a jen tak ledabyle ho vypnete. Za hodinu se probudíte sami a ouha! Zaspali jste! Rychlé kafe s sebou, obléknout se, vyčistit zuby, štěstí, že máte auto.

Nasednete, nastartujete a…nic! Zatraceně…

Vidíte se tam?

V takové situaci se může ocitnout úplně každý z nás. Ne každý však má vytvořenou rezervu pro nenadálé situace. Takže když si jen tak znenadání „odejde“ naše oblíbené auto a my nemáme ani floka, může to být trošku problém.

Půjčit si? Ani náhodou! Anebo…?

Někteří lidé si půjčují na nutné věci, někteří si však půjčují jen tak, pro uspokojení svého potěšení.

Každopádně v dnešní době je nepřeberné množství společností, které jsou ochotny a rády vám půjčí. Bankami počínaje a téměř lichvářskými společnostmi konče.

Já však chci mluvit o novém trendu v půjčování, o trendu, kdy „lidé půjčují lidem“!

V poslední době se na trhu půjček začaly objevovat společnosti, které se zaměřují na půjčování a investování peněz formou „od lidí k lidem“.

Princip spočívá v tom, že jednotlivec si zažádá o půjčku, napíše svůj příběh, třeba právě s naším automobilem a investoři z řad lidí – tedy třeba i vy, se podle určitých kritérií rozhodnou, zda tomuto člověku peníze půjčí.

A dostane přitom mnohem lepší úrok, než by mu nabídli v bance. Může si vzít novou půjčku, nebo refinancovat nějakou nevýhodnou od banky.

Další z výhod, které půjčka „od lidí“ nabízí je, že ji můžete kdykoliv předčasně splatit. Totéž funguje i opačně, pakliže se dostanete do problémů se splácením, jednání s dlužníkem probíhá na mnohem „lidštější“ úrovni 🙂

Že jste o půjčování od lidí k lidem ještě neslyšeli?

Na našem trhu se těmito půjčkami a investováním zabývají společnosti Benefi, Zonky a Prestito .

A pokud chcete být investorem a půjčovat své peníze lidem, vytvoříte si tak hezký pasivní příjem, a ještě tím učiníte dobrý skutek!

Ať už je váš důvod jakýkoli, nový trend v půjčování „od lidí, lidem“ lze bezpochyby jen doporučit!

crown-650056_1280

Kateřina Hanáková

Nezávislá žena, matka malého Míši, přítelkyně skvělého muže a autorka eBooků Dělejte,co vás bavía5 kroků k finanční nezávislosti eBooku 13 tipů, jak začít efektivně šetřit Má ráda mola, moře a cesty..dobré víno a pozitivní lidi. Pomáhá ženám znovu objevit a roztáhnout pomyslná křídla, aby mohly vzlétnout vstříc své nezávislosti.Můj příběh najdete tady>>

Komentáře
  • Zjistěte, jak můžete každý den efektivně šetřit své finance
    Zadejte své údaje a stáhněte si eBook zdarma Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (já Kateřina Hanáková a SmartSelling) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších emailů (newsletterů) ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v patičce každého zaslaného emailu. Ochrana osobních údajů
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky