Máte rádi svoje peníze? Poznají to!

Pamatuji se, že v době, když jsem byla malá, bylo nezdvořilé mluvit o penězích. Lidé se mezi sebou moc nebavili o tom, kolik vydělávají. Naopak někde z gauče ve svém obýváku nadávali, jak se Pepa má, že má auto a každý víkend jezdí na chatu, a že na to určitě jen v práci nevydělal.

Závist je neuvěřitelná vlastnost. Dovede vás doslova sežrat zaživa, ale může mít i podobu pozitivní. Nakopne vás. Donutí vás něco udělat, vstát a jít do akce. Popohání člověka kupředu, protože se chcete mít taky dobře. Chcete mít hezké auto a spokojený život.

Anebo ne?

Jaký je ten váš vztah k penězům? Máte je rádi, anebo na ně pohlížíte jako na nutné zlo? Na zlo, které lidi mění, protože se stávají hamižní a namyšlení a mají pocit, že si za peníze můžou koupit úplně všechno.

Ať už je váš vztah k penězům jakýkoliv, poradím vám jednu věc. Naučte se mít své peníze rádi! Vždyť jak se na ně nadřete, abyste dostali zaslouženou výplatu! A jak po nich můžete chtít, aby se vám hezky množily a držely se u vás, když z vás necítí dostatek lásky? To raději půjdou jinam, kde je tou láskou zahrnou 🙂

Ne nadarmo se říká, že stejné přitahuje stejné. Častokrát jsem slyšela nebo viděla, že nějakou výhru, anebo dobrý obchod, uskutečnil člověk, který to zrovna – dle mého, tehdejšího názoru – potřeboval nejmíň. Ale to se stalo přesně proto, že peníze cítily, že tam jim bude dobře. Že se tam o ně postarají s láskou.

Zamyslete se, jak na peníze pohlížíte vy? A pokud je ten postoj spíše negativní, zkuste to změnit! Nechci teď po vás, abyste se stali ze dne na den strýčkem Skrblíkem. To totiž ani dost dobře nejde.

Jen změňte úhel pohledu.

Zkuste si uvědomit, jestli jste spíše šetřílek, anebo utráceč? Jasně, je fajn si tu a tam udělat nějakou tu radost, odměnit sebe i naše blízké. Ruku na srdce, děláme to všichni rádi. Jen je potřeba si uvědomit, že člověk se sice může „rozjet“ při nakupování, ale měl by znát své hranice.

Určitě není dobré celý měsíc živořit jen proto, že jste si koupila nové šaty. Na druhou stranu v onošených a starých šatech chodit pořád nemůžete. Jak by to vypadalo, že? V těch nových nejenže hezky prokouknete, ale vykouzlí vám úžasný úsměv na tváři, kterým potěšíte každého, s kým se ten den potkáte. Takže to za to rozhodně stojí 🙂

 

Co pro sebe a své peníze můžete udělat už dnes:

 1. Přemýšlejte, jaký máte vztah k penězům. VŠECHNO co vás napadne, si zapište. Je to opravdu důležité. Zkuste si všímat svých pocitů a myšlenek ohledně peněz.
 2. Začněte mít své peníze rádi. Jsou to vaši nejlepší zaměstnanci. Jak pro vás mají pracovat a množit se, když z vaší strany neucítí dost lásky? Jak vás pak mají udělat šťastnými?
 3. Zajímejte se o své peníze. Dělejte si finanční plány a přehledy, abyste věděli, jak hospodaříte.
 4. Investujte. A hlavně i do sebe 🙂 (zajímavé kurzy, školení, knihy, eBooky, …)
 5. Nebojte se o penězích mluvit. I když vám to pořád nepřipadá slušné. No, tak není!
 6. Berte to jako hru. Peníze nejsou středobodem vesmíru. Když zapojíte hravost, bude vás to bavit.
 7. Nečekejte zázraky. Od ničeho. Je fajn, mít hlavu v oblacích, ale člověk musí v pravý okamžik vytušit, kdy se má vrátit zpátky na zem

 

currency-70581_1920

 

 

 

Kateřina Hanáková

Nezávislá žena, matka malého Míši, přítelkyně skvělého muže a autorka eBooků Dělejte,co vás bavía5 kroků k finanční nezávislosti eBooku 13 tipů, jak začít efektivně šetřit Má ráda mola, moře a cesty..dobré víno a pozitivní lidi. Pomáhá ženám znovu objevit a roztáhnout pomyslná křídla, aby mohly vzlétnout vstříc své nezávislosti.Můj příběh najdete tady>>

Komentáře
 • Zjistěte, jak můžete každý den efektivně šetřit své finance
  Zadejte své údaje a stáhněte si eBook zdarma Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (já Kateřina Hanáková a SmartSelling) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších emailů (newsletterů) ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v patičce každého zaslaného emailu. Ochrana osobních údajů
 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky