Mateřská jako „restart“

Možná právě taky, stejně jako já, prožíváte to nejúžasnější období v životě každé ženy. Na svět přišel nový človíček, který se toho od vás musí tolik naučit! Potřebuje všechnu vaši lásku a péči, a každý den vám ukazuje, jak moc jste pro něho důležitá a kolik pro něj znamenáte. Jeho úsměv nic na světě nenahradí! 🙂

Zároveň je to taky období, kdy procházíte hned několika zatěžkávacími zkouškami. Postarat se o miminko, domácnost, partnerské soužití a ještě k tomu všemu zkusit nezapomenout taky na sebe! A název mateřská dovolená? Asi si říkáte, kdo to proboha vymyslel? Muž?  Někdy nejste schopná se za celý den najíst, natož se pořádně podívat do zrcadla… asi víte, o čem mluvím.

Ale jo, mateřská je pohoda. Když mimčo spí, nebo je spokojené někde s tetou na procházce v kočárku. Nechci tady říkat, že je potřeba si „to“ jen dobře zorganizovat. Někdy to jde a jindy, kdybyste se na hlavu postavila, tak neuděláte NIC.

Zkuste se na to podívat z jiného úhlu pohledu. Sice nemáte občas čas, ale máte pro změnu extrémní porci energie! Ne, nedělám si srandu. Jak jinak byste zvládla být v noci 10x vzhůru kvůli kojení a pláči, přes den procházky a péči o domácnost? Příroda to tak zařídila. I když si myslíte, že už asi musíte jet na záložní zdroj. VYUŽIJTE HO!

Mateřská dovolená je totiž skvělý způsob pro váš RESTART.

Přála jste si někdy mít pasivní příjem? To je příliv peněz, které vám chodí každý měsíc na účet, aniž byste se o ně musela nějak výrazněji přičinit. No, tak teď ho máte! V podobě mateřské a rodičovské… Což znamená, že i když to není zrovna taková částka, jakou byste si ideálně představovala, pořád tu je. Každý měsíc vám přistane na účtu… a můžete s ní počítat.

Využijte příležitosti!

Jasně, péče o miminko nebo rostoucí batole není zrovna pořád legrace, ale zkuste toho využít. Určitě vás něco baví a naplňuje, něco, na co jste neměla předtím čas. Začněte se tomu věnovat TEĎ. Jestli to nejde na 100%, tak si zkuste naplánovat, jak by to šlo alespoň občas. Využijte čas, kdy máte uklizenou domácnost a miminko spí, a jednou si – namísto odpočinku – zkuste naplánovat čas jen pro sebe.

Rozjeďte vlastní podnikání!

Vyrábíte ráda domácí, přírodní mýdla nebo kosmetiku? Malujete na hedvábí, nebo píšete básničky? Pusťte to do světa! Nejen, že se u toho budete neskutečně bavit, protože budete dělat to, co vám jde a naplňuje vás, ale můžete díky svému koníčku nebo své vášni začít něco nového. Začít tvořit své vlastní podnikání! Nikdy to nebylo jednodušší, než v době internetu!

Můžete se pomocí facebooku nebo blogů, spojit s jinými, stejně naladěnými ženami a nebýt tak na všechno úplně sama. Už to, že se rozhodnete začít, vás posune neskutečně rychle kupředu!

A pro ženy, které by se chtěly pustit do podnikání skutečně naplno, vytvořila Alexandra John svůj online kurz „Sama sobě šéfem“. Začít podnikat proto už nemusí být vůbec žádný problém!

Nečekejte na nic, protože děti rychle vyrostou a vaše šance už se třeba nemusí nikdy opakovat! Dělejte už teď to, co vás baví! A skvěle se u toho bavte 🙂

 

Kateřina Hanáková

Nezávislá žena, matka malého Míši, přítelkyně skvělého muže a autorka eBooků Dělejte,co vás bavía5 kroků k finanční nezávislosti eBooku 13 tipů, jak začít efektivně šetřit Má ráda mola, moře a cesty..dobré víno a pozitivní lidi. Pomáhá ženám znovu objevit a roztáhnout pomyslná křídla, aby mohly vzlétnout vstříc své nezávislosti.Můj příběh najdete tady>>

Komentáře
  • Zjistěte, jak můžete každý den efektivně šetřit své finance
    Zadejte své údaje a stáhněte si eBook zdarma Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (já Kateřina Hanáková a SmartSelling) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších emailů (newsletterů) ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v patičce každého zaslaného emailu. Ochrana osobních údajů
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky