Můj příběh

 

Pomáhám ženám znovu objevit a roztáhnout svá pomyslná křídla, aby mohly vzlétnout vstříc své nezávislosti.

Jmenuji se Katka Hanáková. Jsem žena, která neustále zkoumá a hledá nové příležitosti ke svému rozvoji. Snažím se porozumět světu, ve kterém žijeme a uvidět možnosti, které nám nabízí.

Skrze vlastní zkušenosti se snažím dalším ženám pomoci znovu nalézt a roztáhnout svá křídla, aby mohly vzlétnout vstříc své nezávislosti. Pomáhám jim uvidět a uchopit příležitosti, které nám život každý den nabízí, aby mohly žít nezávisle a svobodně.

Na nezávislost nahlížím ze všech stran. Nejen jako na nezávislost osobní, ale i finanční, pracovní, zkrátka svobodu ve své nejčistší podstatě... bez jedné není druhé. Tak jako bez noci není den.

Nejsem samozvaný rádce, který má na všechno patent. Jsem žena, která si na své životní pouti prošla cestami klikatými a mnohdy i hodně krkolomnými, plnými pádů, kopanců a odřenin, než došla na cestičku bez kamínků a trní.

 

Člověk by se měl z těch pádů a kopanců ponaučit. Dlouho jsem to nedělala, ale v životě každého člověka přijde okamžik, který ho donutí se zastavit, otočit se zpátky a zapřemýšlet, kam to vlastně došel a hlavně kam směřuje!

Dnes už vím, že slovo finanční svoboda je pro spoustu lidi klišé finančních poradců a mnohých snílků. Jenže ona finanční svoboda je pro každého jiná. Pro někoho to znamená vlastnit miliony, pro druhého žít bez dluhů a „v pohodě“.

A bez té vaší vlastní finanční svobody, kdy se člověku dobře dýchá a nemusí řešit každodenní existenční problémy, není možné prožívat život naplno. Dělat si, co mě baví, užívat si každý den zvesela a třeba si jen tak brouzdat bosýma nohama v trávě a jen se tak zastavit, nedělat nic. Zkrátka být!

Proto si myslím, že v první řadě musí být člověk finančně „v pohodě“, aby se mohl dál v klidu rozvíjet a růst.

 

ALE ANI U MNĚ NEBYLA VŽDYCKY POHODA A NEMOHLA JSEM VOLNĚ DÝCHAT!

 

Jako malá holka jsem si přála být bohatá a úspěšná. Na střední škole jsem proto studovala podnikatelský obor a měla svůj malý sen – budu podnikatelka, před domem mi bude parkovat mazda 323F (na tehdejší dobu pěkné žihadlo), ráno vstanu, udělám si kafe, otevřu si časopis Elle, o kterém jsem si tehdy myslela, že to je vrchol luxusu a krásně si užiju ráno, než vyrazím do kanceláře.

V kanceláři vyřídím jednu, dvě schůzky, pak si zajdu na pracovní oběd a po něm třeba na golf. Jako každý úspěšný podnikatel.

Světe div se, sny se můžou splnit! Při zaměstnání jsem začala podnikat a postupně jsem si začala plnit ten svůj sen, před domem stála mazda… Podnikání přerostlo v hlavní pracovní činnost a docela se mi i dařilo. Co na tom, že některé firmy platily faktury se zpožděním, otevřela jsem si v bance kontokorent, který mi dočasně vypomůže a je to J

Jenže firem, které platily se zpožděním nějak přibývalo. A tak, když přišly nějaké platby, zaplatilo se to nejdůležitější, bydlení, jídlo a provoz auta, abych mohla vydělávat dál. Nějaké opoždění platby za sociální a zdravotní jsem tehdy neřešila, protože jsem si myslela, že to přece může počkat.

 

Počkat to může, jenže ne zadarmo…

A tak mi začaly poštou chodit dopisy s vyčíslením nedoplatků. Nejdřív to nebylo tak moc, aby to ještě nemohlo počkat. Postupně částky přibývaly a já si vzala další půjčku, abych pohledávky zaplatila a měla klid. Jenže, když platby za faktury stale chodily později, nemohla jsem platit za splátky úvěrů včas. Když to ještě šlo, prohloubila jsem kontokorent, stejně mi peníze zase dorazí a já to “zalepím” a bude zase dobře.

 

Jenže ono nebylo!

Nikdo mě o financích nikdy nic neučil, ve škole jsme měli maximálně účetnictví, doma se o penězích s dětma nikdo nebavil. A tak jsem byla, jako finančně negramotná, vypuštěna do tohoto světa plného žraloků v podobě bank, půjčkových společností a exekutorů.

Jistě, řeknete si, každý má přece nějaký svůj zdravý rozum. A ten můj mi velel, že když se jednou dařilo, bude i dál… musím jen vydržet!

A tak mi chodila jedna upomínka za druhou, problémy se na mně lepily jako vosa na sladký bonbon. A ne a ne se z toho vyhrabat. Rodina se se mnou téměř nebavila, vztahy se rozpadaly a já celé dny a noci přemýšlela, jak z toho ven.

 

Zkoušela jsem různé brigády ještě k podnikání, jenže pár korun navíc problem neřešilo. Potřebovala jsem kompletně změnit své nastavení. Prostě přeprogramovat zažité špatné návyky a začít znovu a jinak.

 

Ve své praxi finančního poradenství a marketingu jsem se nenaučila nic, oproti tomu, co mě naučila situace, kdy jsem byla finančně i psychicky na dně. A tuto cennou zkušenost bych opravdu nikomu nepřála zažít.

 

Začala jsem se pídit po tom, jak efektivně pracovat se svými financemi, s dluhy, jak a kde ušetřit, jak zvyšovat příjem a hlavně, jak si peníze udržet a být celkově v pohodě. Mít tak čas, možnosti a příležitost rozvíjet se i osobnostně.

Proto jsem napsala svůj eBook zdarma - 13 tipů, jak začít efektivně šetřit.

Rozhodla jsem se s vámi sdílet svoji cestu za příjemnějším "bytím", při které jsem získala spoustu nových a užitečných informací jak rozvíjet nejen své podnikání 🙂

Více informací a mé zkušenosti, jak se dostat na cestu finanční nezávislosti, najdete také v mém eBooku

5 kroků k finanční nezávislosti