Schováváte peníze do polštáře?

Znáte ty pohádky o skrblících, kteří byli zamilovaní do svých peněz? Kteří by si nechali i koleno vrtat, jen aby nemuseli vydat jedinou korunu nebo cent? Myslím, že kačera Skrblíka známe asi všichni, pověstnou scénu z kreslené pohádky, jak se koupal v penězích. A já si vždycky při tomto tématu vzpomenu i na film Pošetilost mocných, kde Louis de Funés ztvárnil opravdu dokonalého skblíka a spořílka. Znáte ho? Je to opravdový ideál lakomce 🙂

A jak jste na tom s penězi vy? Jaký je váš vztah k penězům?

Jste typ člověka, který po výplatě zaplatí to nejnutnější, potom si něco dopřeje a na konci měsíce jeho účet zase zeje prázdnotou? Anebo se svými financemi umíte hospodařit?

Já jsem byla v ohledu správy peněz upřímně trošku lajdák. Nemám ráda tabulky a nějaké sáhodlouhé plánování. Jenže pár životních finančních lekcí mně přivedlo k tomu, že jsem svůj pohled docela přehodnotila. A řeknu vám, fakt je to lepší, když má člověk přehled 😉

Asi každý ví, že peníze jsou kulaté, a proto se nám hodně lehce „rozkutálí“, pokud si je dobře nepohlídáme.  A aby se tak nestalo, je dobré každý měsíc ze svého rozpočtu oddělat jednu hromádku peněz stranou a tyto peníze poslat do světa. Ne utratit, ale poslat je vydělávat!

Peníze totiž, jak jsou kulaté, tak se můžou dokutálet zpět k vám. A protože mají peníze rády společnost, tak se vám rády rozmnoží (v dobré společnosti, pochopitelně) a vrátí zhodnocené i s kamarády zpátky.

Jak to udělat co nejefektivněji?

Vzpomínáte na dřívější doby, kdy se peníze schovávaly do polštáře, do slamníku nebo kamkoli jinam? Hezky se tam schovaly a ležely a spaly. Občas se k nim něco přidalo, občas je někdo ukradnul nebo zhořely. Každopádně, neměly moc možností pracovat pro vás, kamarádit se a přivést své kamarády až k vám!

A to je škoda, nemyslíte?

Naštěstí máme dnes, v době internetu a vyspělých moderních technologií, spoustu možností, kam peníze poslat, aby se s radostí (a ziskem) vrátily zase zpátky k nám. O bankovním účtu prosím nemluvím, tam nás to 0,5-1% zhodnocení moc nevytrhne.

Podívejme se spolu, kam můžete poslat peníze na zkušenou:

Dobrou variantou pro zhodnocení je ještě pořád stavební spoření a penzijní spoření, kde máte kromě úroku ještě zisk v podobě státního příspěvku, při spoření určité částky, dané smlouvou. Tak proč toho nevyužít?

Mnohem lépe na tom budete, pokud využijete investování do  podílových fondů, akciových fondů, nebo akcií či derivátů napřímo. Což lze samozřejmě provést a zainvestovat v dobré bance, např. Fio banka pořádá i kurzy investování zdarma.

Investice do diamantů

Zní to jako nedosažitelný sen? Ano, diamanty nejsou nejlevnější záležitost, nicméně mají trvalou, rostoucí hodnotu a mít uložené peníze v diamantu je i docela lákavá a zajímavá investice, nemyslíte?

Navíc společnost D.I.C., která působí na českém trhu již 13 let, vytvořila program pro investování, kdy pravidelnou investicí, začínající již na částce asi 1400,-Kč si můžete na svůj diamant „našetřit“ a jakmile dosáhnete požadované částky, diamant si u společnosti vyzvednete. Tento investiční program se proto skvěle hodí i pro drobné investory a  jmenuje se diamantová jistota.

Investujte a pomáhejte druhým

I takto se dá hezky efektivně spořit. Společnost Zonky nejen peníze pro půjčky poskytuje, ale dává i možnost drobným či větším investorům, aby pomáhali lidem svými penězi, investovali a měli jako investoři samozřejmě pro sebe zisk. Pokud se tedy stanete investorem u Zonky, můžete investovat již od částky 200,-Kč a získat zajímavé zhodnocení.

Investujte do sebe

Podle mého názoru je důležité umět investovat i do sebe. Pokud totiž zvyšujete své dovednosti a vědomosti, jste nejen lépe uplatnitelní na trhu práce, ale máte větší přehled, lepší pocit sami ze sebe a můžete třeba i dělat to, co vás baví a pohodlně z domu. Proto je třeba skvělou investicí nějaký zajímavý kurz či vzdělání, které může být i online zdarma 🙂

Už víte, kam své peníze vyšlete na zkušenou?

 

Kateřina Hanáková

Nezávislá žena, matka malého Míši, přítelkyně skvělého muže a autorka eBooků Dělejte,co vás bavía5 kroků k finanční nezávislosti eBooku 13 tipů, jak začít efektivně šetřit Má ráda mola, moře a cesty..dobré víno a pozitivní lidi. Pomáhá ženám znovu objevit a roztáhnout pomyslná křídla, aby mohly vzlétnout vstříc své nezávislosti.Můj příběh najdete tady>>

Komentáře
  • Zjistěte, jak můžete každý den efektivně šetřit své finance
    Zadejte své údaje a stáhněte si eBook zdarma Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (já Kateřina Hanáková a SmartSelling) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších emailů (newsletterů) ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v patičce každého zaslaného emailu. Ochrana osobních údajů
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky