Znáte tajemství úspěchu?

Představte si, jaké by to bylo, kdyby se vám podařilo všechno, na co sáhnete. Každé vaše jednání by dopadlo ve váš prospěch, každý nový obchod byste uzavřeli. Každé, nejen obchodní jednání zdárně vyřešili a celý den by se na vás všichni kolem usmívali a na každém semaforu po cestě by vám svítila zelená!

Jaká je to představa?

A víte, že to nemusí být jen představa? Že každý váš den může být projasněný, příjemný a úspěšný? Znáte to rčení „na co sáhne, to promění ve zlato“? Může to být i váš případ.

Stačí jedna „obyčejná“ ingredience…

Přesně tak. Jedna jediná ingredience, která dodá vašemu životu úplně nový šmrnc! A tou ingrediencí je ZÁJEM o druhé. Protože jedině tehdy, když se o druhého člověka upřímně zajímáte, můžou se dít zázraky. A váš úspěch je v podstatě takový malý zázrak.

Pokud jste prodejce nebo obchodník, pak je právě zájem o vašeho zákazníka, klienta nebo obchodního partnera tím klíčovým krokem k úspěchu! Zajímejte se, co ho právě teď trápí. Jaké aktuální problémy řeší a s čím mu můžete pomoci?

Naslouchejte jeho slovům a rozpovídejte ho, aby vám o sobě něco prozradil. A hlavně – nezapomeňte poslouchat! Pokud totiž porozumíte jeho slovům a přáním, můžete mu poskytnout přesně to, co právě potřebuje. Ať už je to rada či pomoc, anebo právě vyřešení jeho potřeby vaším produktem. Získáte tak spokojeného zákazníka 🙂

Zájem o druhého člověka však není jen dobře míněná rada do oblasti obchodu. Často totiž zapomínáme i v běžné, každodenní komunikaci „poslouchat“ naše blízké! Dnešní doba je plná stresu, spěchu a všechno se snažíme vyřídit co nejrychleji a nejefektivněji. Pokud možno „online“ nebo po telefonu a honem, honem, ať máme zase čas na něco jiného.

Jenže, na co jiného? Člověk by se občas měl zastavit a poslouchat svého partnera, děti, kamarádku anebo třeba i šéfa v práci. Kdy jste se naposledy zeptali, jak se mají, co se jim za daný den povedlo, nebo co teď aktuálně čtou a čím se baví?

Upřímný zájem o druhé, o jejich přání, tužby, potřeby, radosti i starosti je klíčem k úsměvu ve tváři a otevíračem lidských srdcí…

…a taky k vaší dobré náladě, lepšímu sebevědomí a k vašemu úspěchu 🙂

 

Uložit

Kateřina Hanáková

Nezávislá žena, matka malého Míši, přítelkyně skvělého muže a autorka eBooků Dělejte,co vás bavía5 kroků k finanční nezávislosti eBooku 13 tipů, jak začít efektivně šetřit Má ráda mola, moře a cesty..dobré víno a pozitivní lidi. Pomáhá ženám znovu objevit a roztáhnout pomyslná křídla, aby mohly vzlétnout vstříc své nezávislosti.Můj příběh najdete tady>>

Komentáře
  • Zjistěte, jak můžete každý den efektivně šetřit své finance
    Zadejte své údaje a stáhněte si eBook zdarma Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (já Kateřina Hanáková a SmartSelling) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších emailů (newsletterů) ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v patičce každého zaslaného emailu. Ochrana osobních údajů
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky