Efektivní jarní úklid „vaší hlavy“ :)

Lidský mozek je úžasný a ještě zdaleka dost neprobádaný nástroj. Může vás přivést k úspěchu, štěstí a pohodě, stejně jako vás může dostat až na samotné dno nejtemnějších myšlenek a šedých dnů, strávených v chudobě a nemoci.

Zastávám názor, že svůj život si z velké části ovlivňujeme sami. Jistě, neovlivníme, do jaké rodiny se narodíme a jaký bude náš sociální status. Aspoň dokud nevyrosteme a nezačneme se starat sami o sebe a utvářet si svůj život. Ale můžeme ovlivnit to, jak se budeme dnes cítit, co budeme dělat a jak se chováme k ostatním kolem sebe.

Pokud chcete provést jakoukoli změnu, je důležité si uklidit v hlavě. 🙂 Možná to bude trošku bolet, možná to bude zpočátku nepohodlné, ale věřte, že výsledky budou stát za to!

Úklid hlavy prakticky

Uvařte si čaj nebo kávu, posaďte se pohodlně v křesle, v posteli nebo na zemi. Je důležité být na klidném místě, kde vás nebude nikdo rušit. Protože tenhle úklid bude vyžadovat trošku více úsilí. Vezměte si papír a tužku a jdeme na věc.

S úklidem hlavy je to jako s vyklízením spíže. Některé věci používáme, jiné jsme si tam schovali na potom a spousta věcí už tam jen tak leží ladem a zabírá místo, na kterém mohlo být už něco nového, praktičtějšího a užitečnějšího. S myšlenkami, názory a vzpomínkami je to právě tak. Spoustu věcí máme zažitých a používáme je nevědomky a neuvědomujeme si, že nám škodí.

Prozkoumejte svoji spižírnu

Stejně, jako ze spižírny vyhazujeme staré, plesnivé zavařeniny, měli bychom čas od času prozkoumat svoji hlavu a ty „plesnivé“ myšlenky a názory vyhodit do koše. Že nevíte, které to jsou?

Zkuste vybrat, najít a hlavně si NAPSAT myšlenky a situace, kdy se vědomě připravujete o úspěch.

Tím myslím všechny myšlenky typu – „To nezvládnu. To nemůžu udělat. Nedokážu to. Nejsem na to dost dobrá/dobrý. Nejsem tak hezká jako… Nejsem tak chytrá/chytrý jako… Neumím to.

Víte, jaké myšlenky to jsou u vás? Napište si je a zkuste se na ně podívat jinýma očima a otočit je. Přepište si každou z těchto negativních vět na pozitivní – Zvládnu to. Můžu to udělat. Dokážu to. Atd…

Prostě ty negativní myšlenky přepište. Jakmile je budete zapisovat na papír, váš mozek si je přeprogramuje a začne přemýšlet přesně v těchto nových myšlenkách.

Jak se cítíte, když čtete upravené věty? Myslím, že určitě líp. A to je podstata důkladného úklidu ve vaší myšlenkové spižírně. Vyházet staré a dát nové, voňavé, lepší!

Vyhoďte „musy a bychy“

Ještě máte v koši trošku místa? No jasně, že máte. Vhoďte do něj taky všechny vaše „musy“ a „bychy“. Musím udělat to, a proto nemůžu udělat tohle. To asi všichni důvěrně známe, že?

Kdybych to věděla, tak bych to určitě udělala! Kdybych to jen tušila, tak bych tam ani nešla.

Doporučuji bychy a musy neschovávat pro pozdější použití!!! Ani nevíte, kolik neplechy už napáchali ve vašem dosavadním životě a na kolik se ještě chystali. Takže je jednou pro vždy nekompromisně VYHOĎTE!

Utřete a vyčistěte regálky 🙂

Stejně jako spíž po vyházení starých, plesnivých věcí, musíte vytřít a vyčistit, úplně stejné je to i s naší hlavou. Musíme ji vyčistit a jednotlivé šuplíčky v ní otevřít, poutírat a vyvětrat!

Nejlépe to uděláme meditací. Náš mozek každý den pracuje na plné obrátky, a to dokonce, i když spíme. Ukládá dění z celého dne, třídí jednotlivé zkušenosti do oněch šuplíčků a štelářků a vlastně nikdy pořádně neodpočívá. Proto bychom mu měli jednou za čas, a nejen při úklidu, dopřát meditaci.

Meditovat můžeme na tichém, klidném místě, nebo za doprovodu relaxační hudby. Existují však i speciálně vytvořené meditace, které nás přenesou hlouběji do svého nitra a pomůžou nám třeba i uzdravit duši.

Vložte nové, čisté a voňavé

V naší mozkové spižírně jsme udělali pořádný kus práce, máme vyčištěno a připraveno místo pro nové, čisté a voňavé myšlenky a názory.

Zapřemýšlejte, co by to mohlo být. Pokud chcete ve svém životě něco opravdu změnit, musíte začít myslet nově.

Já jsem člověk od přírody naladěný optimisticky. Pozitivní přeprogramování je v mém případě to, že na všem špatném se snažím vidět, co mě to má naučit. A věřte mi, že se hodně snažím, abych ty stejné chyby pořád dokola neopakovala.

Další přeprogramování své hlavy můžete udělat tak, že kdykoliv se před vámi objeví nová překážka, tak ji prostě zdolejte! Přestaňte si říkat, že to nemůžete, nezvládnete, neumíte. Zkuste se zaměřit spíš na to, JAK to můžete zvládnout a JAK to můžete udělat. Pokud se začnete zabývat těmito myšlenkami, mozek udělá všechno pro to, aby vám našel požadované řešení 🙂

Uložit

Uložit

Uložit

Kateřina Hanáková

Nezávislá žena, matka malého Míši, přítelkyně skvělého muže a autorka eBooků Dělejte,co vás bavía5 kroků k finanční nezávislosti eBooku 13 tipů, jak začít efektivně šetřit Má ráda mola, moře a cesty..dobré víno a pozitivní lidi. Pomáhá ženám znovu objevit a roztáhnout pomyslná křídla, aby mohly vzlétnout vstříc své nezávislosti.Můj příběh najdete tady>>

Komentáře
  • Zjistěte, jak můžete každý den efektivně šetřit své finance
    Zadejte své údaje a stáhněte si eBook zdarma Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu (já Kateřina Hanáková a SmartSelling) je na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání eBooku a dalších emailů (newsletterů) ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v patičce každého zaslaného emailu. Ochrana osobních údajů
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky